WSPIERAJĄ NAS

Portal edukacyjny dla lekarzy, pielęgniarek i pacjentów

www.pfed.org.pl.

I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej są wyjątkowym wydarzeniem, które utwierdzają dzieci i młodzież z cukrzycą, że warto mieć pasje, a marzenia można realizować pomimo choroby. Zachęcając młodych do udziału w  – co jest przyjemnością i ważnym  elementem leczenia cukrzycy – rozgrywki sportowe pomagają przekraczać bariery, które stwarza choroba. Nie ma wątpliwości, że aktywność fizyczna to jeden z filarów prawidłowego leczenia cukrzycy, który przyczynia się do tego, że pacjent może prowadzić normalne i pełne życie.

Polska Federacja Edukacji w Diabetologii (PFED) to stowarzyszenie pielęgniarek i dietetyków zajmujących się problematyką osób z cukrzycą i ich rodzin. Powstała w 2006 r. po to, żeby zapewnić pacjentom niezbędną, prawidłową edukację terapeutyczną.

Inicjatywa Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej spotyka się z naszym najwyższym uznaniem i stowarzyszenie PFED udziela jej pełnego wsparcia.

Alicja Szewczyk,

przewodnicząca Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii

image001-5

          Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL z entuzjazmem włącza się w I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej. To wspaniała inicjatywa, którą będziemy wspierali.
Aktywność fizyczna w leczeniu cukrzycy to idealne dopełnienie właściwych decyzji terapeutycznych oraz odpowiedniej diety. Bez codziennej dawki regularnych ćwiczeń znacznie trudniej osiągnąć dobre wyrównanie.
Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL nieustannie propaguje wiedzę o wpływie aktywności fizycznej na leczenie cukrzycy wśród pacjentów w każdym wieku, szczególnie jednak u najmłodszych. Od wielu lat w każdym naszym przedsięwzięciu – od weekendowych warsztatów poprzez akcje i kampanie w ciągu roku aż po wakacyjny turnus – promujemy aktywność fizyczną. Nie zapominamy również o wspieraniu tych diabetyków, którzy ze sportem związali się na poważnie i już, pomimo młodego wieku są zawodnikami wielu dyscyplin sportu. Można ich znaleźć wśród stypendystów Ogólnopolskiego Programu dla Sportowców Diabetyków „Drużyna MOJACUKRZYCA.PL”

Najważniejsze jest to aby aktywność fizyczna gościła w naszej codzienności z chorobą najczęściej jak to możliwe. Cukrzycy nie można się wyleczyć. Nie oznacza to, że powinniśmy się poddać. Żyjmy aktywnie, uprawiajmy sporty a wtedy mamy ogromną szansę dłuższe i lepsze życie.

Serdecznie pozdrawiam
Mariusz Masiarek
Prezes Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL

logo_diabeciaki

I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej to fantastyczna inicjatywa Ludzi, którzy charakteryzują się wielką sympatią skierowaną w stronę dzieci chorujących na cukrzycę. Osoby takie, a sama do nich od 15 lat należę, mają tzw. fioła, ponieważ dniem i nocą rozmyślają, jak uprzyjemnić i uatrakcyjnić, ale przede wszystkim uczynić lżejszym życie całej rzeszy dzieci i młodzieży z cukrzycą…
Fundacja Diabeciaki przy każdej możliwej okazji walczy z tymi, którzy uważają, że dziecko z chorobą przewlekłą nie nadaje się na lekcje wychowania fizycznego, bo zbyt dużo uwagi należy mu poświęcać. Poprzez organizowanie akcji takich jak turnusy rehabilitacyjne czy konferencje edukacyjne pokazujemy chorym i Ich Rodzinom, jak należy postępować by zachęcić dziecko, ucznia, studenta do wysiłku fizycznego.
Dotychczas nikt inny nie wykazał tyle determinacji, aby poruszyć kraj i zebrać na boisku fajnych ludzi z całą ich słodyczą i … kopnąć cukrzycę!
W imieniu Diabeciaków deklaruję pomoc w organizacji Mistrzostw i zapewniam o naszym licznym przybyciu do Gniezna!

Pozdrawiam serdecznie
Barbara Kucharska
Prezes Fundacji Diabeciaki

logo-diebetycy-eu

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę z przyjemnością włącza się w inicjatywę zorganizowania I MISTRZOSTW POLSKI DZIECI I MŁODZIEŻY Z CUKRZYCĄ W PIŁCE NOŻNEJ.
Nie od dziś wiadomo, że warunkiem dobrego wyrównania cukrzycy jest aktywność fizyczna diabetyków. Federacja promuje ją w każdym ze swoich przedsięwzięć, nie może nas więc zabraknąć w tak ważnym Wydarzeniu. Mistrzostwa będą okazją do świetnej zabawy, propagowania sportu w środowisku młodych diabetyków i okazją do integracji środowiska. Chcemy być razem z naszymi Podopiecznymi i dopingować Ich do wspaniałej gry fair play.
Jesteśmy przekonani, że Mistrzostwa będą się cieszyć ogromnym zainteresowaniem, a hasło „kopnij cukrzycę” pomoże diabetykom pamiętać o regularnym wysiłku fizycznym i o tym, że dzięki aktywności łatwiej będzie im zarządzać cukrzycą.

Do zobaczenia na boiskach
Monika Zamarlik
Prezes Federacji

logo-sed

Wspieramy czynem!
Wystawiamy dwie drużyny SEDPower w dwóch kategoriach wiekowych.
SED czyli SUCCES EVERY DAY,
SED czyli Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej.
Realizowane rokrocznie przez naszą organizację Ogólnopolskie Projekty Edukacji Społecznej zawsze uwypuklają rolę aktywności fizycznej osób chorych na cukrzycę w procesie terapeutycznym, a zarazem uwzględniają wsparcie rodziny i otoczenia. Najpowszechniej rozpropagowanym jest projekt DiabeDance© – rodzaj prostego tańca, który w związku z obchodami Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, tańczyły tysiące ludzi w całej Polsce. Dlaczego?
Bo… Warto z nami być
Bo… Wyprzedzamy Cukrzycę
To hasła, pod którymi realizowaliśmy kolejne Ogólnopolskie Projekty Edukacji Społecznej. W tym roku edukujemy pod hasłem: Dla każdego kto, uważa że dla cukrzycy nie istnieje
Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej skupia edukatorów do spraw diabetologii, lekarzy, pielęgniarki, położne, przedstawicieli mediów, dietetyków, psychologów, osoby chore na cukrzycę i ich rodziny. Jesteśmy otwarci na wszystkich, bo każdy z nas dysponuje niepowtarzalną wiedzą, doświadczeniem, umiejętnościami a warto się nimi dzielić. To podstawa i napęd rozwoju.

Do zobaczenia

Beata Stepanow
Prezes
Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej